Πρόσφατες ειδήσεις

Μοιρασιά στην Τήνο – Έμειναν στο 1-1 ΑΕ Μυκόνου β’ και ΠΑΣ Τήνου

Ισόπαλο έληξε το παιχνίδι που ολοκληρώθηκε πριν από λίγα λεπτά στο γήπεδο της Τήνου, ανάμεσα στην τυπικά γηπεδούχο ΑΕ Μυκόνου και τον ΠΑΣ Τήνου (1-1).

Ένας αγώνας που ήταν μέτριος ποιοτικά, ωστόσο και οι δύο ομάδες έδειξαν διάθεση να παίξουν ποδόσφαιρο και να βρουν διαδρόμους για τις αντίπαλες εστίες.

Ματς μοιρασμένο, καθώς στο πρώτο 45λεπτο που σημειώθηκαν και τα 2 γκολ, ο ρυθμός ήταν σε υψηλό επίπεδο, ενώ παρότι ο ΠΑΣ Τήνου έμεινε με 10 παίκτες με την αποβολή του Γιάννη Ζαλώνη, λίγο πριν την ανάπαυλα, ήταν ανώτερος σε όλο το δεύτερο 45λεπτο και ίσως ο βαθμός της ισοπαλίας, να μην τον ικανοποιεί στο τέλος, αναλογικά με την εμφάνισή του.

Η ΑΕΜ άνοιξε το σκορ από τα 11 βήματα με τον Βερώνη στο 22ο λεπτό, με την χαρά των Μυκονιατών να μην κρατάει πολύ, καθώς 5 λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 27′ ο εξαιρετικός Φιλιππούσης, έφερε το ματς στα ίσα, με ωραίο σουτ.

Η αποβολή του 45ου λεπτού δεν επηρέασε τους Τηνιακούς, οι οποίοι στο δεύτερο ημίχρονο πίεσαν και έψαξαν το νικητήριο γκολ, χωρίς ωστόσο να βρουν για δεύτερη φορά, τον δρόμο προς τα δίχτυα του Μαρκή.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

9’ Καλή ευκαιρία για τον ΠΑΣ Τήνου με τον Ζαλώνη

11’ Σουτ του Σπαχίγια πάνω από τα δοκάρια του Γιαννόπουλου

21’ Πέναλτι για την ΑΕ Μυκόνου σε χέρι του ΠΑΣ Τήνου.

22’ ΓΚΟΛ! Ο Βερώνης εκτελεί το πέναλτι και ανοίγει το σκορ για την ομάδα του

27’ ΓΚΟΛ! Ο Φιλιππούσης βρέθηκε μέσα στην περιοχή της ΑΕ Μυκόνου και με ωραίο σουτ έκανε το 1-1!

45’ Κόκκινη κάρτα για τον ποδοσφαιριστή του ΠΑΣ Τήνου τον Γιάννη Ζαλώνη

49’ Ο Μυλωνάς χάνει μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα του να προηγηθεί

59’ Γκολ για τον ΠΑΣ Τήνου με τον Φιλιππούση, το οποίο ακυρώνεται ως οφ-σάιντ

63’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φώσκολου για τον ΠΑΣ Τήνου, η μπάλα λίγο άουτ

65’ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ Τήνου με τον Βιδάλη να κάνει το 2-1 για την ομάδα του

Πολύ καλή η διαιτησία της κ. Κουκά, που είχε βοηθούς τους κ. Βαρδακαστάνη και Βαρθαλίτη

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΑΕ ΜΥΚΟΝΟΥ Β’ (Παχατουρίδης): Μακρής (λ.τ. 90′ Ρουμελιώτης), Πάγια (37′ Ντάτσι), Παπαδόπουλος, Καρατζάς (37′ Χατζάκος), Πάππα (94’ Χίσα), Μπαλλής, Βερώνης, Σπαχίγια, Κέζος, Θεοδώρου (61′ Βίγκου), Κατσικαλάκης

ΠΑΣ ΤΗΝΟΥ (Μάλλιος): Γιαννόπουλος, Κελαδίτης, Θεοδώρου (81’ Ζιούλης), Τζανουλίκος, Αρμακόλας, Μυλωνάς, Φώσκολος (84’ Ταράσης), Βιδάλης, Φιλιππούσης, Ζαλώνης, Πλυτάς (88′ Μπον